Informacje

Uwagi organizacyjne

Pielgrzymka ma charakter pokutny i religijny. Dlatego, aby owocnie i dobrze przeżyć te rekolekcje w drodze, Drogi Pielgrzymie musisz się dobrze do tego przygotować. Pielgrzymka to nie zawody, do których trzeba się specjalnie kondycyjnie przygotowywać, ale pewne sprawy warto wspomnieć. Przygotowanie do pielgrzymki, to przede wszystkim przygotowanie duchowe. Wybór intencji w której podejmujemy pielgrzymkę, spowiedź, która umożliwi nam w pełnym stopniu przeżywanie codziennej Mszy św. 

W czasie pątniczej wędrówki zatrzymujemy się u ludzi dobrej woli, noclegi są w domach prywatnych jak i szkołach, musisz pamiętać aby ze sobą koniecznie zabrać śpiwór i karimatę.

Bagaż, musi być dobrze oznaczony, każdy pielgrzym bagaż dostanie po dojściu na miejsce. Jako bagaż podręczny radzę zabrać mały, lekki plecak na szerokich, elastycznych, nie ocierających szelkach. Torby noszone w rękach i chlebaki przewieszone przez ramię mogą być przyczyną przykrych dolegliwości w okolicy stawu biodrowego.

Bardzo często przed wyruszeniem zastanawiamy się na ubiorem. Ubiór przede wszystkim ma być wygodny, rozchodzone buty, skarpety bawełniane lub wełniane, peleryna przeciwdeszczowa, podręczne lekarstwa, nakrycie głowy, krem.

Idziemy cały czas asfaltem w grupie. Miesiąc przed pielgrzymką zrezygnuj z samochodu, tramwaju, autobusu - maszeruj codziennie minimum jedną godzinę.

Jeśli używasz lekarstwa, nie zapomnij ich zabrać i regularnie zażywać.


facebook