Aktualności

Piąty dzień pielgrzymki

Autor: ks. Łukasz Żuk

Maryjo, dotarliśmy!

Piąty dzień pielgrzymki

Piąty dzień pielgrzymki rozpoczął się modlitwami w kościele w Jaszunach, gdzie przed kilkoma laty jako pielgrzymi przynieśliśmy relikwie bł. Michała Sopoćki.

Po modlitwach wyruszyliśmy w drogę, która zmierzała prosto do Ostrej Bramy. Na jednym z postojów, w miejscowości Porodomino, przybyliśmy z modlitwą na grób zmarłego w tym roku Proboszcza miejscowej parafii, ks. Mirosława Balcewicza, przyjaciela naszej pielgrzymki, który swoją gościnnością na trwałe się wpisał w pamięć pątników.

Na ostatnich etapach do naszej pielgrzymki ponownie dołączył bp Henryk Ciereszko, który wprowadził nas do Ostrej Bramy i przewodniczył tam Eucharystii, podczas której pobłogosławił małżeństwo naszych Pątników: Pawła i Klaudii Rysiejków, którzy przed pięcioma laty poznali się właśnie na naszej, Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce do Wilna. „Witaj, Królowo, Matko Miłosierdzia - te radosne zawołanie niech nam towarzyszy i pobudza nas do zaufania Maryi i Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi” - mówił białostocki biskup pomocniczy.

Po czasie danym na zakwaterowanie w miejscach noclegu w Wilnie zebraliśmy się jeszcze raz o godzinie 21 na apel maryjny pod Ostrą Bramą.

W tym roku pielgrzymka liczyła ok. 450 pątników, w tym 9 prezbiterów, 6 sióstr zakonnych, jednego brata zakonnego i 5 alumnów.

Za kolejną, XXXI Ekumeniczną Pieszą Pielgrzymkę z Białegostoku do Wilna - Bogu niech będą dzięki!

XKG

facebook