Aktualności

Relacja - dzień 2

Autor: ks. Łukasz Żuk

Drugi dzień pielgrzymowania do Ostrej Bramy rozpoczął się Eucharystią w szudziałowskim kościele.

Relacja - dzień 2

Eucharystii przewodniczył prefekt Sekretariatu Pielgrzymki, neoprezbiter ks. Michał Rogucki, którego osoba jest tak mocno wpisana w krajobraz pielgrzymki wileńskiej, że trudno ją sobie bez niego wyobrazić. On też wygłosił homilię, w której nawiązał do przywołanego dziś w Ewangelii obrazu "ciasnych drzwi", przez które nie przejdzie nic, co w życiu człowieka jest nie do pogodzenia z przykazaniami i wolą Bożą. Zachęcił także, byśmy podobnie jak wędrujący przez miasta i wsie Jezus, czynili życie napotykanych ludzi lepszym. Na zakończenie Eucharystii ks. Michał udzielił wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

Trasa pielgrzymki wiodła dziś przez teren parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Sokółce, św. Antoniego w Sokółce oraz parafii w Klimówce i w Kuźnicy. Księżom Proboszczom i Parafianom serdecznie dziękujemy za możliwość odpoczynku i smaczne posiłki na postojach.

Drugą już konferencję pielgrzymkową ks. Karol Godlewski oparł o pierwszą z czterech zasad życia społecznego podanych w 221. punkcie adhortacji "Evangelii Gaudium" papieża Franciszka, która brzmi "czas przewyższa przestrzeń". Nagrania konferencji będą dostępne po pielgrzymce w wersji internetowej.

Dzień zakończyła modlitwa w kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy, po której udaliśmy się na nocleg do parafian oraz do budynku tamtejszej Szkoły Podstawowej.

ks. KG

ZDJĘCIA

facebook