Aktualności

Relacja dzień 9

Autor: ks. Karol Godlewski

Ostatni dzień drogi do Ostrej Bramy rozpoczęliśmy porannymi modlitwami w kościele parafialnym w Jaszunach.

Relacja dzień 9

Po błogosławieństwie i słowie arcybiskupa Tadeusza Wojdy mieliśmy możliwość uczczenia obecnych w świątyni relikwii bł. Michała Sopoćki, które zostały tam przyniesione przez naszą pielgrzymkę przed kilkoma laty.

Prawie trzydziestokilometrowy odcinek drogi do Wilna przemierzyliśmy sprawnie, korzystając z gościnności proboszcza parafii Porodomino, ks. Mirosława, który wraz z parafianami zorganizował obiad dla pielgrzymów w szkole w Mariampolu.

Do Ostrej Bramy dotarliśmy przed godziną 16, klękając przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia i składając u Jej stóp cały bagaż spraw i intencji, które tam przez ostatnie dni nieśliśmy.

Bezpośrednio potem rozpoczęła się Eucharystia w kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył abp Wojda. Szczególnie istotnym wydarzeniem było zawarcie podczas tej Eucharystii Sakramentu Małżeństwa przez parę naszych pątników, którzy poznali się właśnie na Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce do Wilna – Martę Telakowską i Pawła Czajkę.

Małżeństwo pobłogosławił bp Henryk Ciereszko i on też skierował do wszystkich obecnych, szczególnie zaś do nowożeńców, słowo homilii, w której oprócz radości związanej z dotarciem do celu naszej pielgrzymki, nawiązał do ostatniego z siedmiu, omawianych podczas tegorocznych pielgrzymkowych kazań sakramentów, a więc małżeństwa.

Wieczorem osoby chętne miały możliwość zwiedzania Wilna, po którym oprowadził je nasz pątnik i historyk, ks. Adam Szot.

O godzinie 21 raz jeszcze spotkaliśmy się pod kaplicą Ostrobramską, gdzie pod przewodnictwem bpa Ciereszki modliliśmy się modlitwą Apelu Maryjnego.

Po błogosławieństwie udaliśmy się na noclegi.


ZDJĘCIA

facebook