Aktualności

Relacja dzień IX

Autor: ks. Łukasz Żuk

Jaszuny - WIlno

Relacja dzień IX

Dzień 9

Za nami ostatni dzień wędrówki do Matki Bożej Miłosierdzia. Rozpoczął się on porannymi modlitwami i błogosławieństwem bp. Henryka, którego udzielił w kościele parafialnym w Jaszunach, skąd wyruszyliśmy w drogę.

Pierwszy postój miał miejsce w miejscowości Mariampol, gdzie obiadem podjęli nas parafianie i proboszcz parafii Porodomino, ks. Mirosław Pancewicz.

Ostatni zaś przystanek, już bezpośrednio przed granicą miasta Wilna, nazywany tradycyjnie Przeprośną Górką, był czasem na pojednanie się i przeproszenie z tymi, z którymi może doszło po drodze do nieporozumień, aby wejść do Ostrej Bramy jako wspólnota idąca nie tylko obok siebie, ale razem.

Do Matki Bożej dotarliśmy przed 16, gdzie uklęknąwszy, oddaliśmy hołd, którego słowa wyraził bp Ciereszko. Bezposrednio potem odprawiliśmy Eucharystię pod jego przewodnictwem. Na jej rozpoczęcie kwatermistrz, ks. Karol Godlewski, odczytał meldunek pielgrzymkowy, zaś homilię wygłosił ks. Adam Szot. Nawiązując w niej do ostatniego spośród owoców Ducha Świętego, opanowania, zachęcał, byśmy akurat dziś, tu i teraz, opanowanie odstawili na bok i nie bali się spontaniczności w wyrażaniu naszej radości z powodu dotarcia do celu naszej pielgrzymki, a także oddania Niepokalanej Matce Miłosierdzia. 

Po kilku godzinach czasu wolnego spotkaliśmy się jeszcze na apelu pod Ostrą Bramą, na zakończenie którego Ksiądz Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Ks. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, proszę kliknąć w tym miejscu.

facebook