Aktualności

OFICJALNE INFORMACJE

Autor: ks. Łukasz Żuk

Pod hasłem: „Aby byli jedno”, w terminie 20 - 25 sierpnia 2022 r., odbędzie się XXX Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna.

OFICJALNE INFORMACJE

Zapisać się będzie można przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia lub osobiście w Domu Księży Emerytów (ul. Cedrowa 16, Białystok) w dniach 10 – 12 sierpnia w godzinach 17:00 – 19:00.

Formularz zgłoszeniowy na pielgrzymkę

Dla osób chętnych jest możliwość przenocowania z 19 na 20 sierpnia w Szkole Katolickiej przy ul. Kościelnej 3 oraz zostawienia samochodu na parkingu (po wcześniejszym zadeklarowaniu takiej chęci na formularzu zgłoszeniowym).

Rekolekcje w drodze rozpoczniemy 20 sierpnia o godz. 5:30 Mszą Świętą w Archikatedrze Białostockiej (ul. Kościelna 1) i będziemy pielgrzymować w ustalonym porządku:

·  20 sierpnia: Białystok – Szudziałowo;

·  21 sierpnia: Szudsziałowo – Kuźnica;

·  22 sierpnia: Kuźnica – Butrymańce (po porannej Eucharystii autokary zawiozą nas na Litwę pod przejście graniczne białorusko-litewskie, skąd co roku wyruszaliśmy do Ejszyszek);

·  23 sierpnia: Butrymańce – Jaszuny;

·  24 sierpnia: Jaszuny – Wilno (Eucharystia o godz. 16:00 przy obrazie Matki Bożej Ostrobramskiej);

·  25 sierpnia: Wilno – Białystok (Eucharystia o godz. 10:00, a po niej powrót autokarami do Białegostoku).

24 sierpnia, po Mszy w Ostrej Bramie, przewidziany jest nocleg w szkole na Lipówce. Oficjalne zakończenie pielgrzymki będzie miało miejsce 25 sierpnia o godzinie 10:00 w Katedrze Wileńskiej. Po Eucharystii udamy się autokarami do Białegostoku. Powrót do godziny 17:00.

Na ten moment obowiązującym dokumentem podróżnym jest dowód osobisty, a szczepienia/testy na COVID nie są wymagane.

Koszt pielgrzymki: 250 zł
Powrót autokarem z Wilna do Białegostoku: 100 zł


facebook