Aktualności

Relacja dzień 8

Butrymańce - Jaszuny

Relacja dzień 8

Dzień ósmy – 23 sierpnia 2017 r.

Przedostatni dzień naszego pątniczego szlaku rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Butrymańcach, której jak co dzień przewodniczył bp Henryk Ciereszko.

Homilię wygłosił dziś ks. Marcin Czapski. Mówił w niej o pełnej miłości trosce, jaką należy otoczyć życie ludzkie, wypełniając w ten sposób hasło tegorocznej pielgrzymki „Będziesz miłował”.

Po Mszy Świętej wyruszyliśmy na kolejne etapy naszej pielgrzymki, na których jak zwykle nie zabrakło modlitwy i rozważania Słowa Bożego. Kolejne lata życia bł. Michała Sopoćko przybliżył dziś bp Henryk, zaś ks. Adam Szot zasypywał nas jak zwykle ciekawostkami historycznymi na temat ziem, po których pielgrzymujemy.

Dołączył dziś do nas ujmująco serdeczny gospodarz parafii Butrymańce, w której nocowaliśmy, ks. Józef Aszkiełowicz, który będzie z nami pielgrzymował do samej Ostrej Bramy.

Jeden z pielgrzymkowych braci opowiedział nam dziś również o funkcjonującym w Archidiecezji Przemyskiej Bractwie Ratowania Dusz, które ogarnia modlitwą osoby zagrożone wiecznym oddaleniem od Boga.

Po kilku postojach, na których nasze siły wzmacniały niepoślednie wiktuały przygotowane przez niezawodnych Braci i Siostry z kuchni polowej, na czele z dzisiejszym Kaznodzieją oraz bratem Wiesławem Rydzewskim, dotarliśmy do ostatniej przed Wilnem miejscowości noclegowej – Jaszun.

Tutaj w kościele parafialnym zgromadziliśmy się na modlitwie apelowej, przy okazji której Ksiądz Kierownik Łukasz Żuk w uroczysty sposób podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej pielgrzymki.

Po zakończonej modlitwie i podziękowaniach na spokojną noc pobłogosławił nam bp Henryk.

dk. Karol Godlewski

Aby obejrzeć zdjęcia, kliknij w tym miejscu.

facebook